WikyBlog (1 vs 2)

WikyBlog (1 vs 2)

Versija 1 iš 24 Rugp 2009, 23:52

Main
 
Redaguoti versiją

Versija 2 iš 25 Rugp 2009, 03:04

Main
 
Redaguoti versiją
Compare with Next Revision →

Content

Line #3 Line #3
Yra įvairių [[CMS]] programų: vienos tiesiog leidžia kurti komercines svetaines (geras pavyzdys - [[Joomla]]), kitos - artimesnės blogams (kad ir [[WordPress]]), galų gale yra dar ir [[Wiki]] sistemos. Tačiau nei viena nedaro to, ko norėtųsi: jei turi Wiki - gali sukurti puikią enciklopediją, kuri visai nepritaikyta naujienoms. Naudodamas blogą, gali puikiai rašyti naujienas, tačiau padaryti iš jo žinyną - baisus vargas. Štai taip, beieškant sprendimo, ir užkliuvo akys už menkai žinomos programos - WikyBlog.  Yra įvairių [[CMS]] programų: vienos tiesiog leidžia kurti komercines svetaines (geras pavyzdys - [[Joomla]]), kitos - artimesnės blogams (kad ir [[WordPress]]), galų gale yra dar ir [[Wiki]] sistemos. Tačiau nei viena nedaro to, ko norėtųsi: jei turi Wiki - gali sukurti puikią enciklopediją, kuri visai nepritaikyta naujienoms. Naudodamas blogą, gali puikiai rašyti naujienas, tačiau padaryti iš jo žinyną - baisus vargas. Štai taip, beieškant sprendimo, ir užkliuvo akys už menkai žinomos programos - WikyBlog. 
   
-WikyBlog yra japoniška programa. Kai ją radom (rado vienas iš mūsų autorių - Ričardas Savukynas), antrodė, kad tai kažkoks nelabai suprantamas, bet tikrai įdomus daiktas, kurį vertėtų pabandyti. Ir ką? Pabandėm. Išbandę kokias 5 skirtingas [[wiki]] sistemas, atradom, kad WikyBlog ne tik daugumą jų lenkia savo galimybėmis, priartėdama prie tobuliausios - [[MediaWiki]] sistemos, bet ir leidžia patogiai rašyti blogą. Dar geriau tai, kad WikyBlog leidžia turėti netgi keletą [[wiki]] sistemų ir blogų vienu metu. +WikyBlog yra japoniška programa. Kai ją radom (rado vienas iš mūsų autorių - [[Ričardas Savukynas]]), atrodė, kad tai kažkoks nelabai suprantamas, bet tikrai įdomus daiktas, kurį vertėtų pabandyti. Ir ką? Pabandėm. Išbandę kokias 5 skirtingas [[wiki]] sistemas, atradom, kad WikyBlog ne tik daugumą jų lenkia savo galimybėmis, priartėdama prie tobuliausios - [[MediaWiki]] sistemos, bet ir leidžia patogiai rašyti blogą. Dar geriau tai, kad WikyBlog leidžia turėti netgi keletą tarpusavy integruotų (!!!) [[wiki]] sistemų ir blogų vienu metu. 
   
Paskutinis, bet irgi svarbus dalykas - WikyBlog yra viena iš nedaugelio [[wiki]] programų, pilnai palaikančių [[UTF]]. Atrodytų, toks paprastas reikalas - bet daugelis [[CMS]] programų dirba tik tradicinėmis, vienai kalbai skirtomis koduotėmis (tipiniu atveju - ''Western'') - tad arba tenka apsiriboti viena kalba, arba kapstytis po kodą, taisant visokias bėdas ir taip ir likti neužtikrintu, ar po eilinio atnaujinimo programa nepradės rodyti kringelių. Japonai gi neturi kur dėtis: visos jų programos naudoja UTF.  Paskutinis, bet irgi svarbus dalykas - WikyBlog yra viena iš nedaugelio [[wiki]] programų, pilnai palaikančių [[UTF]]. Atrodytų, toks paprastas reikalas - bet daugelis [[CMS]] programų dirba tik tradicinėmis, vienai kalbai skirtomis koduotėmis (tipiniu atveju - ''Western'') - tad arba tenka apsiriboti viena kalba, arba kapstytis po kodą, taisant visokias bėdas ir taip ir likti neužtikrintu, ar po eilinio atnaujinimo programa nepradės rodyti kringelių. Japonai gi neturi kur dėtis: visos jų programos naudoja UTF. 
   
-Ką blogo radome šitoje programoje? Ji nėra išversta į lietuvių kalbą. Bet manytume, tai nedidelė bėda: išversim ir paskleisim vertimą pagal [[GPL]]. Tai tiek :-) +Yra čia ir krūvelė kitų ypatybių, kurios irgi daugeliui pasirodytų įdomios, bet gal nesiplėskim :-) 
 +  
 +Ką blogo radome šitoje programoje? Ji dar nėra išversta į lietuvių kalbą. Bet manytume, tai nedidelė bėda: išversim ir paskleisim vertimą pagal [[GPL]]. Tai tiek :-) 
Raktažodžiai