Kaip sužlugdyti bet kokią įmonę (Skirtumai)

Kaip sužlugdyti bet kokią įmonę (Skirtumai)

Versija 4 iš 7 Rugs 2009, 15:20

Main
 
Redaguoti versiją
← Compare with Previous Revision

Dabartinė versija

Main
 

Content

Line #5 Line #5
Be abejo, natūralus, ne vienam kilęs klausimas. Galime kiek tik norime kalbėti apie verslo etiką, darbuotojų etiką ir panašius dalykus, tačiau anksčiau ar vėliau susiduriame su tokiais atvejais, kai kažkas vyksta visai ne taip, kaip norėtume.  Be abejo, natūralus, ne vienam kilęs klausimas. Galime kiek tik norime kalbėti apie verslo etiką, darbuotojų etiką ir panašius dalykus, tačiau anksčiau ar vėliau susiduriame su tokiais atvejais, kai kažkas vyksta visai ne taip, kaip norėtume. 
   
-Iki šiol Lietuvoje konkurentai neretai žlugdomi įvairiais neteisėtais veiksmais (daugelis žinom tuos "pokštus" - pakviesti konkurento vadovybę į "seminarą", kur vėliau pakišama prostitutė, o padarytomis nuotraukomis apgalvotai šantažuojama). Kažkada darydavo dar paprasčiau: daug kas prisimena, kaip kažkada iš Vilniaus buvo išgrūstas prekybos tinklas "Naktigonė" - tiesiog parduotuvių sprogdinimais. +Iki šiol Lietuvoje konkurentai neretai žlugdomi įvairiais neteisėtais veiksmais. Daugelis žinom tuos "pokštus" - pavyzdžiui, pakviesti konkurento vadovybę į "seminarą", kur vėliau pakišama prostitutė, o padarytomis nuotraukomis apgalvotai šantažuojama. Kažkada darydavo dar paprasčiau: daug kas prisimena, kaip kažkada iš Vilniaus buvo išgrūstas prekybos tinklas "Naktigonė" - tiesiog parduotuvių sprogdinimais. 
   
Vakarų šalyse labiau paplitusi kita, pusiau teisėta, beveik teisėta ar netgi visiškai legali praktika. Savo laiku Microsoft tiesiog sužlugdė Borland kompaniją, išsivesdama [[raktiniai darbuotojai|raktinius darbuotojus]]: tuo metu Borland buvo didžiausias Microsoft konkurentas, pradėjęs lįsti į ofiso programų rinką ir net kalbėti apie nuosavą Windows analogą. Vėlesni teismai truko eilę metų, o priteista kompensacija tapo daugiau simboline, nei realia: Borland taip ir neatgavo savo pozicijų, iš rinkos monstro tapdama eiline programavimo firma.  Vakarų šalyse labiau paplitusi kita, pusiau teisėta, beveik teisėta ar netgi visiškai legali praktika. Savo laiku Microsoft tiesiog sužlugdė Borland kompaniją, išsivesdama [[raktiniai darbuotojai|raktinius darbuotojus]]: tuo metu Borland buvo didžiausias Microsoft konkurentas, pradėjęs lįsti į ofiso programų rinką ir net kalbėti apie nuosavą Windows analogą. Vėlesni teismai truko eilę metų, o priteista kompensacija tapo daugiau simboline, nei realia: Borland taip ir neatgavo savo pozicijų, iš rinkos monstro tapdama eiline programavimo firma. 
Raktažodžiai